Příběh Panther Martin

Stanislav Kuckiewicz - báječný příběh vynálezce výrobků Panther Martin...

Vráťme se životem vysněného pradědečka všech rybářů Stanislava Kuckiewicze a vynálezce výrobků pro rybolov zn. Panther Martin.

Poslechněte si příběh o zázračném muži, vášnivém rybáři a vynálezci dokonalých výrobků pro rybolov. Stanislav Kuckiewicz se proslavil svými skvělými vynálezy pro rybářství. Od přívlače po mušku, až do patentování systému Panther Martin. Budeme vyprávět o životě ideálního dědy všech rybářů a podíváme se na krátké video o firmě. Poznáme Rosy, Amalia, Rossella, Lorena, Marinela a Stefano, kteří v továrně ručně vyrabí a sestavují výrobky z mimořádného kousku kovu kus po kuse již čtyřicet roků. Nám rybářům tyto malé výrobky umožňují prožít ty nejkrásnější chvíle a emoce.


Jsou lidé, kteří mají takové dobré nápady, jež změní průběh událostí. Stanislav Kuckiewicz byl jedním z nich, který změnil život mnoha rybářům.

Narodil se 22. února 1909  v Petrohradu, polským rodičům. Od jeho pěti let začínal rybařit s tatínkem. V roce 1919, kdy skončila 2. světová válka, měl Stanislav pouhých deset let. Už tehdy začal rybařit svým originálním způsobem - svojí novou technikou. Tím že pozorně zkoumal přírodu, chování ryb a vodního světa. Při lovu ryb se přesvědčíl, jak imitovat hmyz, který ryby pojídají a začal vymýšlet návnadu........ Jeho velkým snem byl rybolov na háček bez živé návnady. Takto si sám vynalezl tento systém „mušky“. Již v patnácti letech lovil tímto stylem. Na začátku používal jen bambusové udice, dále pak sklolaminátové vlákno německé výroby. Stále přicházel na nové a nové návnady, jak na muškaření, tak na přívlač. Jeho zkoumání přerušilo studium na univerzitě. Nejprve studoval medicínu a následně práva.

Zasáhla však 2. světová válka. Byl odvelen polskou armádou, chycen sovětskými vojáky a byl poslán do města Krymlu na Sibiř. Zde žil jako sportovec a lékař do roku 1942. Tehdy se mu podařilo utéct ještě s pěti kamarády a po dlouhé cestě museli ujít 3000 km, až ke Kaspickému jezeru (nejedná se o moře, jak bývá často nesprávně nazýváno, ale o největší slané jezero na Zemi). Po různých etapách se dostal do Itálie a jako voják bojoval v bitvě Montecorsino.

Po skončení 2. světové války začal realizovat svůj vytoužený sen a věnoval se své velké vášni - rybaření. Po mnoha zkouškách patentuje třpytku PANTHER MARTIN nástrahu na přívlač, která se stala nejvíc používanou návnadou všech dob. Navíc pracoval na vývoji jiných druhů nástrah, které i když nebyly patentovány, přesto jsou v katalogových nabídkách různých důležitých firem. Poslední roky života Stanislav strávil ve městě Fermo v regionu Marche v Itálii,  kde stále  pokračoval na vylepšení svých výrobků  a staral se o svou firmu Panther Martin.

24. září roku 2000 bylo ve městě Castel Di Sangro slavnostně otevřeno a po něm pojmenováno rybářské italské muzeum. Tak Stanislav vytvořil a vyrobil třpytky PANTHER MARTIN v Itálii, kde se stále dodnes řemeslně vyrábí. Po dobu třiceti let malá skupina žen vyrabí, natírá a montuje tyto návnady kus po kuse ručně.
Jestliže jste v posledních třiceti letech chytali ryby s touhle třpytkou, tak jen díky skvělému Stanislavovi a trpělivé práci těchto žen !!!

Práce těchto lidí dělá každý den radost milionům rybářům po celém světě. Co ještě můžeme říct? Jen velké díky STANISLAVU a PANTHER MARTIN.

video k článku

 

 


 

Newsletter

Nevyplňujte toto pole:

Kontakt

JANOUŠEK 605 138 807
NEVRKLA 774 892 073

Facebook

Novinky

13.9.2018
Akce!!! Sleva na eshopu 20% na Svatého Václava

  Máme pro Vás jedinečnou šanci nakoupit zboží přes náš eshop se SLEVOU. www.mojerybarina.cz Akce proběhne od pátku 28. září do neděle 30. září Na nákup dostanete SLEVU 20%!!!!!!!! ...

více
9.7.2018
Novinka DPD Pickup

Pickup (dříve DPD ParcelShop) je doručení do výdejního místa. DPD jich už má 175 a stále přibývají. Tato služba se dá použít pouze na balíčky do 20 kg....

více
22.3.2018
Novinka na webu pruty RAPTURE

Nově jsme pro Vás zařadili zcela nové pruty od Rapture, které prošly dlouhým a náročným vývojem, který přináší inovace, zcela nové nápady a materiály, propracované do detailu, které se podařilo zrealizovat, a především sází na kvalitu, přičemž cena...

více

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Dotazník

Jak se Vám líbí náš e-shop?
Počet hlasů: 247

Dotazník

Jaká je vaše nejoblíbenější nástraha na přívlač?
Počet hlasů: 395