Článek-Moje nejoblíbenější woblery

Už je to nějaký pátek co mně učarovaly woblery ILLEX. Od té doby jsem se stal zběratelem těchto skvostů. Lov na ně mám opravdu rád. Zde bych vám chtěl představit některé druhy :

Tiny Fry

Tento woblerek, to je klasika od ILLEXU. Široká nabídka barev má využití téměř všude, skoro vždy najdete tu pravou a když nefunguje 5 cm verze není nic jednoduší než zkusit menšího 3,8 cm. Osobně rád chytám na 5 cm verzi, ale jsou dny kdy je 3,8 cm vražedná. Na tyto woby chytám hlavně tlouště a pstruhy. Jeho obrovská výhoda je, že není ani plovoucí ani potápivý zkrátka kam ho navedete tam vám zůstane, je to takzvaný suspending. Každá krabička kromě wobleru obsahuje ještě pytlík s náhradními jednoháčky. Tímto apeluji na všechny slušné rybáře ať si své woblerky přeháčkují hlavně na pstruhovce na tyto jednoháčky jeden na konci vám na lov úplně stačí a na ryby co budete pouštět je to aspoň šetrnější.

Privlač ILLEX - Tiny Fry

Chubby

Tento zavalitý 3,8 cm dlouhý woblerek je výborný do rychlejší vody. Má velmi agresivní chod a v kombinaci s kuličkou je velice zajímavý. Používám ho sice méně než ostatní typy, ale jsou vody kde rybám opravdu šmakuje. Když ho držíte v rychlejší vodě tak záběr vesměs na sebe nenechá dlouho čekat. Mám na něho nachytané vesměs větší jelce a potočáky. Jeden známý co na tyto woby také rád chytá, tak na něj má chycenou štiku 98 cm, což je na 3,8 cm woblerek docela pěkný úlovek.

Přívlač ILLEX Chubby

Chubby Minnow

Tento model se u nás na pultech objevil začátkem jara 2010 a stal se mým velkým favoritem. Je 3,8 cm dlouhý ajeho lopatka více namířená dolů mu dává agresivní chod. Velmi rád chytám na modré woblery a tento typ tuto barvu na rozdíl od serie Tiny Fry má. Při vedení jde trochu hlouběji a má takovej salmáckej styl, který ryby fakt můžou.

Přívlač ILLEX Chubby Minnow

 

Tohle jsou tři typy ILLEXŮ, které nejraději používám. Pro letošní rok jsem se rozhodl ještě vyzkoušet model Squad Minnow velikosti 6,5 cm. Na závěr bych chtěl ještě jednou apelovat na všechny slušné rybáře hlavně na pstruhových vodách, aby vyměnovali trojháčky za nabízené jednoháčky, je to opravdu šetrnější k rybám a třeba když budeme používat při vláčce na pstruhovce jednoháčky bez protihrotu tak budeme moc chytat ve stejném období jak muškaři, protože v čem je v takovém případě rozdíl?

Nashledanou u vody

 

Newsletter

Nevyplňujte toto pole:

Kontakt

JANOUŠEK 605 138 807
NEVRKLA 774 892 073

Facebook

Novinky

9.7.2018
Novinka DPD Pickup

Pickup (dříve DPD ParcelShop) je doručení do výdejního místa. DPD jich už má 175 a stále přibývají. Tato služba se dá použít pouze na balíčky do 20 kg....

více
22.3.2018
Novinka na webu pruty RAPTURE

Nově jsme pro Vás zařadili zcela nové pruty od Rapture, které prošly dlouhým a náročným vývojem, který přináší inovace, zcela nové nápady a materiály, propracované do detailu, které se podařilo zrealizovat, a především sází na kvalitu, přičemž cena...

více
16.3.2018
Novinka program VERSUS a MEIHO

Rozšířili jsme pro Vás nabídku kufrů, krabiček a pořadačů od Japonských firem VERSUS a MEIHO. Vše skladem na prodejně v Brně....

více

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Dotazník

Jak se Vám líbí náš e-shop?
Počet hlasů: 243

Dotazník

Jaká je vaše nejoblíbenější nástraha na přívlač?
Počet hlasů: 391